
ntów. Wymaga on odpowiedzialności, wyobraźni przestrzennej oraz skupienia. W pracy wykorzystywane są również odpowiednie urządzenia, których obsługę należy mieć w małym palcu.
Koszt podstawowych usług geodezyjnych jest dość wysoki, najczęściej wynosi kilka tysięcy złotych.
krótko mówiąc układa chaos w doskonały
Czym byłby świat bez geodezji!
Domy jednorodzinne położone chaotycznie, autostrady budowane bez ładu i składu, sąsiedzi kłócący się o własność działki.
A w tym wszystkim on - geodeta, niczym bohater ratujący ludzi.
Mierzy, tworzy mapy, sporządza dokumentację.. krótko mówiąc, układa chaos w doskonały ład.
Geodezja jako dziedzina nauki jest z pewnością ciężkim kawałkiem do zgryzienia, natomiast wprowadzając swoje usługi geodezyjne na rynek, można spotkać się z niemałym zainteresowaniem, które owocuje sporym zyskiem.
Jako potencjalny geodeta po prostu się
Geodezja wydaje ci się bardzo interesującą dziedziną, bo już w szkole podstawowej czy gimnazjalnej lubiłeś pracować z mapami i chciałbyś móc to robić na co dzień? Ponadto masz świetną orientację w terenie, nie masz problemów z matematyką i lubisz rysować? Istnieje więc spora szansa, że rzeczywiście mógłbyś z powodzeniem świadczyć różne usługi geodezyjne. Jako potencjalny geodeta po prostu się sprawdź, decydując się na studia na tym kierunku. Tytuł geodety można też uzyskać w szkole średniej - w klasie o odpowiednim profilu.
Po ich ukończeniu zdobywane są kwalifikacje
Geodeta to osoba, która dokonuje pomiaru działek i gruntów oraz sporządza mapy i plany geodezyjne.
Aby świadczyć usługi geodezyjne, należy ukończyć technikum o takim profilu lub studia o kierunku geodezja i kartografia. Po ich ukończeniu zdobywane są kwalifikacje zawodowe i możliwe jest pełnienie funkcji asystenta geodety.
Uzyskanie uprawnień geodezyjnych, umożliwiających samodzielne świadczenie usług, jest znacznie dłuższym procesem. Dopiero odbycie wieloletnich praktyk oraz zdanie egzaminu pozwalają na uzyskanie odpowiednich uprawnień.